Zpět na všechny články

Kučová a Schmiedlová jsou ve čtvrtfinále

3. září 2020

Osmifinálové boje dvouhry a čtyřhry vyplnily čtvrteční program na kurtech TK Sparty Praha, kde pokračoval štědře dotovaný podnik WTA. Kristína Kučová vyřadila supertalentovou Dánku Claru Tausonovou. Anna Karolína Schmiedlová povolila své řecké soupeřce jen tři hry a také postupuje mezi nejlepší osmičku. Ve čtyřhře navzdory suverénnímu začátku neuspěly nasazené jedničky Monica Niculescuová a Renata Voráčová.

Voráčová a Niculescová v Praze dohrály
Turnajové jedničky Renata Voráčová a Monica Niculescuová prohrály v osmifinále antukového Prague Open (WTA 125K) se švýcarsko-egyptským párem Küngová, Sherifová 6:0, 3:6 a 9:11.

Česko-rumunská dvojice v supertiebreaku prohrávala 0:4. Rychle sice vyrovnala, ale do většího vedení než o bod se ani jednou nedostala. Küngová a Sherifová zvládly lépe závěr duelu, když využily svůj druhý mečbol.

„Musím říct, že holky hrály dobře i v prvním setu. My jsme v něm byly aktivnější. Pak nám ale utekl začátek druhého setu,“ řekla Voráčová.

4. kolo dvouhry
Francesca Jonesová (GBR, 322.) – Sabine Lisická (GER, 273.) 6:4, 5:7, 6:4
Maryna Zanevská (BEL, 320.) – Nadia Podorská (ARG, 165.) 5:7, 2:6
Marina Mělnikovová (RUS, 206.) – Renata Zarazuaová (MEX, 189.) 6:0, 6:4
Georgina Garcíaová Perezová (ESP, 282.) – Elisabetta Cocciarettová (ITA, 144.) 1:6, 6:7(2)
Kristína Kučová (SVK, 173.) – Clara Tausonová (DEN, 212.) 1:6, 6:1, 6:3
Jessica Pieriová (ITA, 312.) – Ivana Jorovičová (SRB, 228.) 0:6 skreč Pieriová
Marie Benoitová (BEL, 253.) – Cagla Buyukakcayová (TUR, 185.) 3:6, 6:7(5)
Valentini Grammatikopoulouová (GRE, 297.) – Anna Karolína Schmiedlová (SVK, 181.) 3:6, 0:6

2. kolo čtyřhry
Dartová (GBR), Listerová (SWE) – Arruabarrenaová (ESP), Srebotniková (SLO) 6:3, 6:3
Niculescuová (ROU), VORÁČOVÁ – Küngová (SUI), Sherifová (EGY) 6:0, 3:6, 9:11
Schoofsová, Van der Hoeková (NED) – Bondarová (HUN), Mihaliková (SVK) 4:6, 1:6
Gatto-Monticoneová (ITA), Podorská (ARG) – Garciaová Perezová (ESP), Stollarová (HUN) 5:7, 6:4, 10:2

Autor: eSports