Zpět na všechny články

Kolodziejová osmifinále nevybojovala

2. září 2020

Poslední českou zástupkyní ve dvouhře na antukovém Prague Open 2020 byla Miriam Kolodziejová. Třiadvacetiletá česká tenistka však ve třetím kole podlehla ve třech setech Renatě Zarazuové z Mexika. Postup si zajistily někdejší finalistka Wimbledonu Němka Lisická či Slovenky Kučová se Schmiedlovou.

Kolodziejová v Praze končí ve 3. kole
Poslední česká zástupkyně ve dvouhře Miriam Kolodziejová (789.) končí na antukovém turnaji WTA 125 v Praze ve třetím kole, kde podlehla nasazené třicítce Renatě Zarazuové (191.) 2:6, 7:6(6) a 2:6. Souboj o postup do osmifinále se natáhl na dvě hodiny a 33 minut, Mexičanka Zarazuová v něm získala poslední čtyři hry.

„První set byl špatný, dělala jsem moc chyb. Snažila jsem se do toho chodit, ale asi jsem byla moc splašená. Ve druhém setu jsme se tahaly, do zápasu jsem se vrátila. Ve třetím jsem blbě prohrála gem na 1:1. A když si po třetím gemu zavolala fyzioterapeuta, vytuhla jsem,“ hodnotila Kolodziejová, která je přesto se svým výsledkem v Praze spokojená.

„Byl to pro mě dobrý turnaj. Ale dnešek mě mrzí. Byl to vyrovnaný zápas, mohla jsem vyhrát,“ doplnila.

Detiuc a Marková jsou ve čtvrtfinále čtyřhry
Česká dvojice Anastasia Detiuc, Johana Marková porazila v osmifinále pražského turnaje WTA 125K kazašsko-ruský pár Danilinová, Sizikovová za hodinu hry 6:1 a 6:2

„Byl to dobrý zápas, od nás ještě lepší než včera. Hrály jsme velmi dobře takticky, soupeřky byly překvapeny naší aktivitou,“ poznamenala za českou dvojici Marková.

Češky můžou ve čtvrtfinále narazit na turnajové jedničky Renatu Voráčovou a Monicu Niculescuovou.

VYBRANÉ ZÁPASY STŘEDEČNÍHO PROGRAMU

3. kolo dvouhry
Sabine Lisická (GER, -) – Chihiro Muramacuová (JPN, 212.) 6:4, 6:4
Kjoka Okamuraová (JPN, 244.) – Kristína Kučová (SVK, 173.) 2:6, 1:6
Anna Karolína Schmiedlová (SVK, 182.) – Jaqueline Adina Cristianová (ROU, 164.) 7:5, 6:2
Renata Zarazuová (MEX, 191.) – MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (789.) 6:2, 6:7(6), 6:2

Osmifinále čtyřhry
Čepelová (SVK), Erraniová (ITA) – Galfiová (HUN), Zimmermannová (BEL) 6:4, 1:6, 10:12
DETIUC, MARKOVÁ – Danilinová (KAZ), Sizikovová (RUS) 6:1, 6:2

KOMPLETNÍ STŘEDEČNÍ VÝSLEDKY A STATISTIKY NALEZNETE ZDE.

Autor: eSports