Zpět na všechny články

Češky v kvalifikaci těsně prohrály

9. srpna 2020

Ve druhém kole kvalifikace Prague Open 2020 se představily tři české tenistky, ani jedna ale do finálového kola nepostoupila. Tereza Martincová nestačila na ve třech setech na osmnáctiletou Martu Kosťukovou z Ukrajiny. Barbora Palicová prohrála taktéž ve třech setech s Lesjou Curenkovou. Jesika Malečková podlehla Storm Sandersové.

Do finále kvalifikace se nepodívá ani Malečková
Finálové kolo kvalifikace turnaje Prague Open bude bez české účasti. Poslední česká zástupkyně Jesika Malečková podlehla ve druhém kole Storm Sandersové 6:7(3) a 4:6. V prvním setu, trvajícím více než hodinu, Češka dotáhla ztrátu 3:5, tiebreak ale prohrála. Ve druhé sadě prohrávala už 2:5. Zápas ještě zvládla zdramatizovat, klíčový desátý gem ale nezvládla.

„Mrzí mě, že to nevyšlo. Zápas byl těžký, soupeřka hrála výborně, zvládla lépe začátky obou setů. Ráda bych pochválila pořadatele za skvělou organizaci turnaje v tak náročných podmínkách,“ nechala se slyšet Malečková.

Palicová na Curenkovou nestačila
Šestnáctiletá Barbora Palicová končí na Prague Open ve druhém kole kvalifikace, když prohrála s favorizovanou Lesjou Curenkovou za hodinu a půl 6:2, 4:6 a 1:6. Talentovaná Češka vstoupila do utkání ve velkém stylu, od stavu 1:1 ve druhé sadě ale otěže zápasu převzala někdejší světová třiadvacítka Curenková. Palicová si díky postupu do druhého kola kvalifikace připíše do žebříčku WTA 10 bodů.

„Nastoupila jsem s tím, že nemám co ztratit. První set mi dost vyšel, soupeřka kazila, já jsem využila šance. Druhý set jsem si nechala utéct, pak už to bylo s takovou hráčkou těžké. Ve třetím už mi došla fyzička. Nicméně byl to super zápas a dobrá zkušenost,“ řekla Palicová.

Martincová kvalifikací neprojde
Tereza Martincová prohrála ve druhém kole kvalifikace Prague Open s Martou Kosťukovou 1:6, 6:2 a 2:6. Pětadvacetiletá Češka se tak do hlavní soutěže turnaje neprobojovala ani na pátý pokus. Hodinu a půl dlouhý zápas byl bohatý na brejky, osmnáctiletá Kosťuková jich zaznamenala sedm, Martincová pět.

„Jsem velice překvapená, jak se to tady zvládá. Klobouk dolů. Zápas se mi bohužel nepovedl. Kvůli noze jsem nebyla stoprocentně fit, nemohla jsem do delších výměn. Nebyl to výkon, na který jsem zvyklá,“ uvedla Martincová.

2. kolo kvalifikace dvouhry
Marta Kosťuková (UKR, 141.) – TEREZA MARTINCOVÁ (133.) 6:1, 2:6, 6:2
Laura Ioana Paarová (ROU, 204.) – Leonie Küngová (SUI, 155.) 7:5, 3:6, 1:6
Ulrikke Eikeriová (NOR, 249.) – Mayar Sherifová (EGY, 171.) 2:6, 1:6
JESIKA MALEČKOVÁ (318.) – Storm Sandersová (AUS, 276.) 6:7(3), 4:6
Tamara Korpatschová (GER, 111.) – Nadia Podorská (ARG. 172.) 6:3, 7:6(5)
Lesja Curenková (UKR, 139.) – BARBORA PALICOVÁ (-) 2:6, 6:4, 6:1
Magdalena Frechová (POL, 173.) – Kaja Juvanová (SLO, 121.) 3:6, 6:3, 6:4
Elena-Gabriela Ruseová (ROU) – Aljaksandra Sasnovičová (BEL, 119.) 6:7(4), 6:4, 7:6(3)

Autor: eSports